Aantal bezoekers online 280
Grote Oost  88,1621BZ Hoorn

Grote Oost 88

1621BZ Hoorn

117 m2 / 108 m2
Vraagprijs € 595.000,-
De Beukelaer Makelaardij

Nieuw in de verkoop is deze authentieke woning, een gemeentelijk monument, gelegen aan het Grote Oost 88 in één van de mooiste straten van Hoorn! De woning ademt sfeer, dat voel je zodra je de voordeur binnenloopt. De woning heeft veel bijzondere details, gebouwd in 1669(!) maar is in goede gedegen staat en met smaak ingericht.

Voor een afspraak bel je naar 0229-278424. We laten je graag deze woning zien en nemen uitgebreid de tijd voor je.

De woning:
Je komt binnen via de statige entree met massief houten deur. Wat meteen opvalt zijn de hoge plafonds, de prachtige raampartij aan de straatzijde en de sfeervolle oude plavuizen vloer met plinten, welke zijn uitgevoerd met originele witjes. Naast een ontvangstruimte kan deze prachtige ruimte prima dienst doen als werkkamer of kantoor aan huis.
In deze ruimte is ook het toilet met fonteintje gesitueerd - met een handgemaakte tegel op de wand - en verder is hier de nodige kastruimte voor ondermeer de garderobe.

De woonkamer met entresol is aan de tuinzijde gelegen met een grote raampartij dat werkelijk voor een prachtige lichtinval zorgt. Ook de authentieke hand bewerkte balken zijn licht gehouden. Met een leuke zit op de entresol zelf heb je vanaf deze plek een uniek uitzicht naar de tuin.
Op de woonkamervloer liggen mooie houten vloerdelen.

De keuken is in de aanbouw gesitueerd. Deze is modern (2020) en voorzien van de nodige inbouwapparatuur. Boven de keuken is nog een praktische geheel bevloerde en geïsoleerde wegzet zolder gesitueerd en vanuit de keuken is de tuin toegankelijk.
Op de keukenvloer ligt een moderne plavuizen vloer.

Via de entresol betreed je de eerste verdieping. Ook hier valt weer op hoe ruim van opzet deze woning is. Op de vloer liggen prachtige oude vloerdelen. Aan de voorzijde vind je de ruime ouderslaapkamer met de originele balken in zicht en grote ramen voorzien van raamluiken. Aan de achterzijde de royale badkamer met ruim ligbad, separate douchehoek, wastafel, diepe kast, designradiator en wasmachine- en drogeraansluiting. Een sfeervolle ruimte, nu ook hier het balkenplafond nog zichtbaar is.

Daarnaast is er op deze verdieping een separaat toilet met fonteintje aanwezig.
De royale overloop, waar ook mogelijkheden zijn voor een werkplek, heeft een leuk bordestrapje met een raam voor extra lichtinval, naar de tweede verdieping.

Op de tweede verdieping, ook weer met een mooie houten vloer, tref je nog eens twee (slaap)kamers aan. Eén kamer aan de voorzijde van de woning en eentje aan de achterzijde. Beiden voorzien van dakkapellen met draai/kiepramen.
Op de overloop, tussen beide kamers in, is er ruimte voor de cv-ketel en nog voldoende bergruimte aanwezig.

Het buiten:
De tuin ligt op het zuiden, met veel privacy en met uitzicht op de kerk en andere historische panden die deze plek iets magisch geven. Daarnaast is een grote plus dat er een achterom aanwezig is en een schuur voor het stallen van de fietsen.

Historie:
Het Grote Oost is met het West een van de oudste straten van Hoorn en ligt op de oude West-Friese Omringdijk. Vandaar de verhoogde ligging van de straat en de naar beneden aflopende steegjes. Aanvankelijk was de oude Oosterpoort uit 1511 het einde van de straat, maar na de stadsuitleg van 1576 werd er een nieuwe poort gebouwd en werd het Grote Oost verlengd met het huidige Kleine Oost.

De ligging:
Niet alleen is het heel mooi en fijn wonen op het Grote Oost, het bevindt zich ook dichtbij winkels en restaurants, scholen, sportaccommodaties, stadspark, havens en Markermeer met een heus stadsstrand in wording, NS-station en uitvalswegen richting A7 (Amsterdam is zowel met de trein als met de auto in 40 minuten te bereiken). Parkeren in de binnenstad geschiedt middels een parkeervergunning voor bewoners.

•Gemeentelijk monument
•Gelegen in één van de mooiste straten van Hoorn, met een zuidelijke tuinligging en een achterom!
•Hoge plafonds
•Stucwerk wanden/balken plafonds
•Modern gecombineerd met een stukje historie
•Woonkamer met entresol
•Moderne keuken met toegangsdeur naar tuin
•Werkkamer, woonkamer, royale ouderslaapkamer en nog 2 slaapkamers op de bovenste verdieping
•Ruime badkamer en een separaat toilet op de eerste verdieping
•Werken aan huis behoort tot de mogelijkheden

117 m2
108 m2
1669
497 m3